Patron Strażaków
 
Nasza OSP
Strona Główna
Historia
Ważniejsze wyjazdy w latach 1947 - 2012
Pozostają w naszej pamięci
Prezesi i Naczelnicy od 1911r.
Wyposażenie
Zarząd
Członkowie
Interwencje
Galeria
Filmy
Kontakt
Wstąp do OSP
 
Orkiestra
Aktualny skład
Nagrania, filmy
Rys historyczny Orkiestry
Działalność i najważniejsze wydarzenia
Kontakt
 
Media
Linki
Download
Forum

Dodaj Link
Dodaj Zdjęcie
 
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 53
Najnowszy Użytkownik: JoshTip
 
Kalendarz
 
Ważniejsze wyjazdy w latach 1947 - 2017
1. Rok 1947, jest niedziela w godzinach przedpołudniowych w Tąpkowicach na tzw. „końcu” wybuchł pożar w gospodarstwach: Kubicy Waldemara i Gubały Józefa. Spaliły się budynki mieszkalne i gospodarcze.

2. Grudzień 1959. Jednostka nasza wraz z całą kolumną z komendy powiatowej w Tarnowskich Górach udała się na masowy pożar do miejscowości Niegowa w powiecie Myszkowskim. Paliło się cale centrum wsi o bardzo zwartej zabudowie. Jechaliśmy samochodem marki „Dodge”, który w tym roku otrzymaliśmy z komendy wojewódzkiej. Warunki atmosferyczne w tym czasie to -5°C, silny wiatr, który przenosił części słomianych dachów, powodując kolejne pożary. Dowódcą był: dh Michalak Zygfryd, kierowcą: dh Zgajewski Stanisław syn Wiktora, załogę stanowili: Zgajewski Stanisław Syn Jana, Zgajewski Czesław syn Mariana i Kańtoch Edmund. Do jednostki wróciliśmy nad ranem.

3. Rok 1960, pożar kościoła w Siemoni w wyniku pożaru spaliła się wieża i cały dach, a dzwony spadły na posadzkę. Było -10°C, akcja bardzo ciężka i niebezpieczna, woda niemal natychmiast zamarzała w wężach.

4. Rok 1982, duży pożar lasów w okolicach Miasteczka Śl. i Kalet.

5. W sierpniu 1991 roku zabezpieczaliśmy miejsce wypadku cysterny z ładunkiem 15 tysięcy litrów oleju napędowego, która uległa wypadkowi drogowemu w Tąpkowicach.

6. Rok 1992, dwa wyjazdy z kompanią odwodową nr 10 do pożarów lasów w okolicach Olkusza. - Branie udziału w pożarze roku w Europie tj. Kuźnia Raciborska od pierwszego dnia tj. od 27 sierpnia do 29 sierpnia w ramach kompani Tarnogórskiej w akcji brało udział naszych dziecięciu druhów.

7. W marcu 1993 roku w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych nasi druhowie prowadzili akcję ratowniczą polegającą na oczyszczeniu i neutralizacji wycieku ropy do rzeki Brynica. W tym samym roku wyjazd z kompanią na pożar lasów w okolicy Jaworzna.

8. W lipcu 1997 roku otrzymaliśmy wezwanie do udziału w akcji powodziowej która przeszła przez południową Polskę .

W czasie dojazdu do akcji w miejscowości Wilcze k. Rybnika nasz wóz gaśniczy marki „Skoda” w wyniku awarii hamulców uległ wypadkowi . Na szczęście uczestnicy akcji – nasi strażacy wyszki z wypadku bez obrażeń.

9. 5 - tego października 2000r. w godzinach nocnych zostaliśmy zadysponowani do pożaru cysterny z ON która na skutek uderzenia w przydrożne drzewo w miejscowości Żyglinek zapaliła się.

10. 11.06.2002r. Likwidacja skutków intensywnych opadów deszczu w rejonie powiatu Dąbrowy Górniczej dzielnica Ząbkowice i Ujejsce. Działanie kompanii odwodowej.

11. W dniach 15-16 .08.2008r wyjazd do Kaliny (rejon Lublińca) celem likwidacji skutków przejścia trąby powietrznej, w działaniach uczestniczyliśmy wraz z całą kompanią Tarnogórską.

12. W okresie od 15maja do 14 czerwca 2010r. Przez nasz kraj przechodziła fala intensywnych opadów deszczu doprowadzając do lokalnych podtopień i powodzi na ogromnym obszarze naszego kraju. Jednak trudno jest się przyzwyczajać do czegoś, co zabiera cały dobytek życia. Wielkie wyrazy współczucia dla wszystkich rodzin, które ucierpiały w tegorocznej powodzi. W tym roku żywioł jest szczególnie okrutny i może była to powódź tysiąclecia. Jednak czy warto się licytować, czy jest to tragedia mniejsza czy też większa od tej w roku 1997r. Dla każdej z tych rodzin jest to tragedia największa. Nasz jednostka wyjeżdżała 48 razy angażując 267 ratowników. Był to okres wielkiego poświęcenia oraz niespotykanego zaangażowania i niesamowitego wysiłku naszych druhów. Nie szczędzili swojego wolnego czasu, nie byli obojętni na krzywdę ludzką wyrządzoną przez przyrodę - przez żywioł jakim jest woda. Działania prowadzone przez strażaków OSP Tąpkowice polegały miedzy innymi na: ochronie wałów zbiornika wodnego w okolicy Sośnicy i Kalet, jego umacnianiu i podnoszeniu korony za pomocą worków z piaskiem. Podobne czynności operacyjne wykonywane były również w rejonie Rept Śląskich i sołectwa Ossy. Wody opadowe tworzyły wiele rozlewisk na trasie DK 78 w okolicy Tąpkowic i Sączowa co stwarzało ogromne niebezpieczeństwo dla ruchu komunikacyjnego jak i dla stacji paliw.

13. 6-7 - maja 2011r. wraz z całą kompanią odwodową nr 12 wyjechaliśmy do pożaru zakładu przetwórstwa gumowego w Toszku gdzie pożarem objęte było składowisko opon i wyrobów gumowych. Przez 26 godzin zastępy nasze pracowały tam w bardzo ciężkich warunkach , używając sprzętu ochrony drug oddechowych.

14. 5 - lutego 2012r. Braliśmy udział w gaszeniu stolarni w Szałszy działania prowadzone były przy bardzo niskiej temperaturze od godz. 13:26 do 18:32.

15. 3 - lipca 2012r. W godzinach wieczornych przeszła nad Bytomiem bardzo silna ulewa ,powodująca liczne podtopienia . Nasz zastęp został zadysponowany na teren miasta Bytom w celu pomocy sąsiedzkiej, usuwając lokalne podtopienia .

16. 9 - lipca 2013r. W godzinach 19:34 został zadysponowany zastęp SLRt do Celin na autostradę A1 w celu usunięcia plamy oleju , po przybyciu na miejsce d-ca poprosił o dodatkowe środki i siły z uwagi na powierzchnie rozlanej substancji ropopochodnej . Dodatkowo zadysponowano drugi nasz zastęp oraz OSP Wieszowa ,Policję i Służbę autostradową . Powrót do bazy 21:56 .

17. 15 - sierpnia 2015r. o godzinie 16:35 został zadysponowany zastęp SLRt w rejon zjazdu z S1 na A1 zgłoszenie nie precyzyjne gdzie miał miejsce wypadek samochodowy . Po sprawdzeniu stałych miejsc z takimi zdarzeniami udaliśmy sie na drogę A1 kierunek Piekary.Śl gdzie w odległości około 3km od zjazdu na Pyrzowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego Audi który, z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w bariery ochronne . W wyniku tego wypadku dwie osoby zostały ranne , uwalniane przez zastępy straży . W działaniach uczestniczyły JRG Piekary. Śl ,Tarnowskie Góry,Radzionków, Będzin, OSP Mierzęcice, Policja , Pogotowie ,LPR , Służba autostradowa.
Zegar
 
Księga Gości
Księga Gości
 
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

CzArNuLkA018
30.12.2015
Szczęśliwego Nowego Roku 2016 smiley

kaja005
31.12.2014
Szczęśliwego Nowego Roku wszystkim strażakom smiley ... Tyle samo powrotów co i wyjazdów na nowy 2015 rok.

CzArNuLkA018
30.12.2013
Szczęśliwego Nowego Roku 2014

kaja005
25.12.2013
Wesołych Świą oraz szczęśliwego Nowego Roku smiley

kaja005
11.04.2013
Wow smiley Super nowe zdjęcie smiley

Archiwum
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Ankieta
Brak zawartości dla tego panelu
 
Powered by PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005 - DaBronx-Theme by mcmarcdeluxe.com

646763 Unikalnych wizyt


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie