Patron Strażaków
 
Nasza OSP
Strona Główna
Historia
Ważniejsze wyjazdy w latach 1947 - 2012
Pozostają w naszej pamięci
Prezesi i Naczelnicy od 1911r.
Wyposażenie
Zarząd
Członkowie
Interwencje
Galeria
Filmy
Kontakt
Wstąp do OSP
 
Orkiestra
Aktualny skład
Nagrania, filmy
Rys historyczny Orkiestry
Działalność i najważniejsze wydarzenia
Kontakt
 
Media
Linki
Download
Forum

Dodaj Link
Dodaj Zdjęcie
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 53
Najnowszy Użytkownik: JoshTip
 
Kalendarz
 
Interwencje
Zdarzenia 2015r.

Wypadek
10.10 w czasie gdy działania na S1 prowadził zastęp 639s60, nasza jednostka zostaje ponownie alarmowana o godzinie 13:30, tym razem do miejscowości Pyrzowice gdzie na skrzyżowaniu ulic DK 78 oraz DW 913 miała miejsce kolizja drogowa. Po przybyciu na miejsce, zastęp 639s59 przystąpił do zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Chwilę po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu, alarmowo po zakończeniu działań na S1 dojechał na miejsce lekki zastęp ratownictwa technicznego z naszej jednostki. W wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu kierujący pojazdem Ford wymusił pierwszeństwo prowadzącemu Volkswagena. Na szczęście obyło się tylko na stratach materialnych. Po odłączeniu akumulatorów i neutralizacji substancji ropopochodnych ratownicy udali się do koszar. Powrót do bazy obu zastępów 14:30. W działaniach uczestniczyli: GBA i SLRt JRG Tarnowskie Góry, GCBA i SLRt OSP Tąpkowice, Policja oraz Pomoc Drogowa.

Wypadek
10.10 o godzinie 11:43 nasza jednostka została zaalarmowana do wypadku drogowego na wjeździe na drogę ekspresowa S1 w kierunku Katowic. Po przybyciu ma miejsce działania prowadził już zastęp PA Siewierz. W wyniku nieustąpienia pierwszeństwa pojazdowi ciężarowemu kierujący samochodem osobowym wymusił pierwszeństwo i spowodował wypadek. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz stopniowemu udrażnianiu drogi ekspresowej w obu kierunkach. W akcji uczesniczyli: GBA i SLRt JRG Tarnowskie Góry, PA GBA Siewierz, GCBA OSP Mierzęcice, SLRt OSP Tąpkowice, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, Policja oraz Pomoc Drogowa.

Pożar
23.09 o godzine 19:34 jednostka została zadysponowana do pożaru trawy w miejscowości Celiny. Pożarem było objęte około 2 arów nieużytków. W działaniach brały udział : GCBA OSP Pyrzowice oraz GCBA OSP Tąpkowice.

Pożar
17.09 o godzinie 19:21 nasza jednostka została zaalarmowana do pożaru nieużytków na ulicy Gen. Maczka w Tąpkowicach. Pożarem było objęte około 10 arów.

Kokon os
10.09 o godzina 19:25 usunięcie kokonu os.

Wypadek
02.09 o godzinie 18;24 zostaliśmy zadysponowani do wypadku komunikacyjnego w Pyrzowicach na ulicy Równoległej. W wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu, samochód dostawczy zderzył się z motocyklem. Po przybyciu na miejsce prowadzona była pomoc poszkodowanemu przez PRM. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku oraz przygotowania lądowiska dla śmigłowca LPR i jego przyjęcia. Po tych działaniach nasza jednostka została skierowana do bazy a miejsce wypadku zabezpieczała macierzysta jednostka OSP Pyrzowice. Powrót do bazy 19:10. W działaniach uczestniczyły: SLRt i GBA JRG Tarnowskie Góry, SLRt OSP Tąpkowice, GCBA OSP Pyrzowice, zespół ratownictwa medycznego, śmigłowiec LPR oraz 3 patrole policji.

Pożar
28.08 o godzinie 12:23 nasza jednostka zostaję zaalarmowana do pożaru traw w miejscowości Ożarowice. Pożarem było objęte około 1.5 ha nieużytków. Ratownicy w początkowej fazie działań próbowali stłumić pożar podręcznym sprzętem gaśniczym. Jednak ze względu na silny wiatr, zadymienie jak również torfowe podłoże, działania te nie przynosiły rezultatów. Wraz z OSP Ożarowice ustawione zostało stanowisko wodne na rzece Brynicy. Przy pomocy pomp pływających zostały podane dwa prądy wody w natarciu. Po dokładnym przelaniu torfowiska wodą o godzinie 17:23 zakończono działania. W akcji uczestniczyły: GCBA oraz SLRt OSP Tąpkowice, GBA, GCBA, SLOp JRG Tarnowskie Góry, GBA OSP Ożarowice, GCBA OSP Pyrzowice, GCBA OSP Żyglin, GLM OSP Brynica oraz śmigłowiec nadleśnictwa.

Pożar
26.08 o godzinie 11:58 SKKP w Tarnowskich Górach zadysponowało naszą jednostkę do Miasteczka Śląskiego gdzie paliło się składowisko trocin w pobliskim tartaku. Nasze działania polegały na podaniu jednego prądu wody celem przelania stosu. W działaniach uczestniczyły: JRG Tarnowskie Góry, OSP Niezdara, Żyglin, Świerklaniec, Nakło Śląskie. Powrót zastępu GCBA do koszar o godzinie 13:38.

Kokon os
24.08. o godzinie 11:38 nasza jednostka została zadysponowana do usunięcia kokonu os, który znajdował się w elewacji sklepu "Szyneczka" w Tąpkowicach. Po usunięciu zagrożenia zastęp 639s60 powrócił do bazy.

Pożar
18.08 godzina 14:22 pożar ścierniska. Powrót do bazy godzina 14:46.

Wypadek samochodowy
15.08 o godzinie 16:45 zostaliśmy zadysponowani do wypadku samochodowego na zjeździe z autostrady A1 na drogę S1. Po sprawdzeniu tego miejsca oraz węzła komunikacyjnego w pobliżu nie natrafiliśmy na to zdarzenie, w którym miała być zakleszczona osoba w pojeździe samochodowym. Z następnych informacji otrzymanych od dyżurnego PSK wynikało, że zdarzenie to jest na autostradzie A1 w odległości około 3 km od zjazdu w kierunku Pyrzowic. Po dotarciu na miejsce zdarzenia obecne były już zastępy jadące autostradą. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu nitki autostrady w kierunku Katowic przygotowując miejsce lądowisko helikoptera LPR. W wyniku zdarzenia dwie osoby z samochodu marki Audi dwie osoby zostały poszkodowane i zabrane do szpitala. Powrót do bazy: 17:55. Wyjazd jako pomoc sąsiedzka. W działaniach uczestniczyły: JRG Piekary Śląskie, Będzin, Tarnowskie Góry, OSP Mierzęcice.

Kokon os
14.08 godz 19:10 usunięcie kokonu os z placu zabaw.

Alarm fałszywy
14.08 o godzinie 10:27 zostaliśmy zadysponowani do filii Banku Spółdzielczego w Tąpkowicach w celu przewietrzenia pomieszczenia, w którym pracownice zauważyły lekkie zadymienie. Zadymienie to prawdopodobnie powstało na skutek słabej drożności przewodu kominowego. Pomieszczenie to zostało przebadane na obecność tlenku węgla oraz dwutlenku węgla. W działaniach udział brały: Pogotowie Gazowe oraz zastęp JRG Tarnowskie Góry.

Powalone drzewa
13.08 godz 8:29 usunięcie powalonych drzew w Tąpkowicach na ulicy Świętego Jana Pawła II. Powrót do bazy: 10:16.

Pożar budynku gospodarczego
12.08 o godzinie 13:30 zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Ossy gdzie palił się budynek gospodarczy. Zapłon spowodowany był uderzeniem pioruna.

Kokon szerszeni
11.08 godz 17:56 usunięcie kokonu szerszeni znajdującego się w kominie.

Pożar
24.07 o godzinie 16:50 nasza jednostka została zadysponowana do miejscowości Niezdara na ulicę Górną w celu ugaszenia płonącego ścierniska. W akcji brały również udział: GCBA OSP Niezdara oraz GBA JRG Tarnowskie Góry.

Kokon os
22.07 godz 19:12 usunięcie kokonu os z budynku mieszkalnego .

Plama po kolizji
09.07 o godzinie 23:05 zostaliśmy zadysponowani do Celin na skrzyżowanie ul.Męczenników i Wolności w celu usunięcie plamy oleju po kolizji samochodu osobowego marki Skoda Fabia oraz Mercedesa Sprintera . W zdarzaniu tym osób poszkodowanych nie był , na miejscu czynności prowadziła już policja ,nasze działania to zabezpieczenie terenu, odłączenie akumulatorów oraz neutralizacja drogi z płynów eksploatacyjnych. Straty w pojazdach w wyniku kolizji to około 20 tys zł. Powrót do bazy 00:12 .

Powalone drzewo
09.07 o godzinie 15:31 wyjechaliśmy do Tąpkowic , ul. Bolesława Chrobrego w celu usunięcia powalonego drzewa , które podczas silnego wiatru i burzy przewróciło się na przyległe do siebie budynki gospodarcze. powrót do bazy 16:34 .

Kokon os
08.07 o godzinie 18:06 wyjechaliśmy do Tąpkowic , ul Jana Pawła II ,Sobieskiego w celu usunięcie kokonu os na poddaszu budynku mieszkalnego oraz budynku gospodarczym .

Pożar lasu
14.06 o godzinie 04:04 zostaliśmy zadysponowani samochodem gaśniczym do pożaru lasu w Miasteczku Śl - Mieczysko . Działania nasze polegały na podaniu wody do zbudowanych wcześniej przez zastęp PSP linii gaśniczych , z uwagi na trudny dojazd i dowożenia wody działania te trwały do godziny 07:20 . W działaniach uczestniczyły GBA,GCBA JRG Tarnowskie Góry, GCBA OSP Żyglinek, Świerklaniec,Niezdara.

Plama oleju
11.05 o godzinie 18:54 wyjechaliśmy do Tąpkowic , ul. Zwycięstwa DK 78 usunięcie plamy oleju napędowego rozlanego na łuku drogi .


Pożar
11.05 o godzinie 17:52 wyjechaliśmy do Tąpkowic, ul. Zgody pożar dzikiego wysypiska śmieci . W działaniach udział brał również zastęp GCBA OSP Niezdara. Powrót do bazy 18:53


Wypadek - Ożarowice
04.05 o godzinie 17:06 zostaliśmy zadysponowani samochodem SLRt do Ożarowic Skrzyżowanie ul. Dworcowej i Tarnogórskiej , na którym doszło do wypadku autobusu komunikacji pasażerskiej i dwóch samochodów osobowych . Po przybyciu na miejsce zdarzenia osoby poszkodowane (kierowcy samochodów osobowych ) wydostały się z pojazdów o własnych siłach i były badane przez zespół pogotowia ratunkowego , policja wykonywała swoje czynności , nasze działania to zabezpieczenie miejsca odłączenie akumulatorów ,kierowanie ruchem , neutralizacja substancji ropopochodnych z jezdni . W działaniach uczestniczyły SLRt, GBA JRG Tarnowskie Góry , GBA OSP Ożarowice , Pomoc drogowa . Powrót do bazy 18:36


Ćwiczenia kompani
29.04 o godzinie 08:31 zostaliśmy zadysponowani samochodem gaśniczym do rejonu koncentracji kompanii odwodowej która , miała zorganizowane ćwiczenia na obszarze leśnym nadleśnictwa Brynek . Powrót do bazy 15:00


Wypadek - Tąpkowice
25.04 o godzinie 17:10 zostaliśmy zadysponowani do wypadku samochodowego w Tąpkowicach DK 78. Po przybyciu na miejsce skrzyżowanie ul. Zwycięstwa i B. Chrobrego w wyniku wymuszenia pierwszeństwa przejazdu przez samochód osobowy nastąpiło zderzenie z motorem którym poruszały się dwie osoby. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca działania, udzieleniu pomocy przedmedycznej kierowcy i pasażerce motocykla, kierowanie ruchem, usunięcie pojazdów oraz neutralizacja substancji ropopochodnych z jezdni. Osoby poszkodowane zostały zabrane przez zespoły pogotowia do szpitala . W działaniach brały udział SLRt , GBA JRG Tarnowskie Góry, Policja. Powrót do bazy 18:23


Wypadek - Pyrzowice
24.04 o godzinie 14:02 zostaliśmy zadysponowani do wypadku samochodowego w Pyrzowicach w rejonie stacji paliw . Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się że jest to kolizja dwóch samochodów osobowych , osób poszkodowanych brak . Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca , usunięcie rozbitych pojazdów w celu udrożnienia ruchu oraz neutralizacja płynów rozlanych na jezdni Powrót do bazy 17:23


Pożar stodoły w Zendku
25.03 zostaliśmy zadysponowani o godz. 12:56 do pożaru stodoły we wsi Zendek. Po przybyciu na miejsce działania gaśnicze prowadziła już macierzysta jednostka OSP Zendek. Spaleniu uległa cała stodoła i budynek gospodarczy. Były to zabudowania drewniane. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, działaniach gaśniczych. W działaniach także udział brały OSP Pyrzowice, OSP Niezdara, OSP Zendek, OSP Świerklaniec, JRG Tarnowskie Góry. Po zakończeniu działań udaliśmy się do jednostki - o godz. 14:54.


Pożar traw - Niezdara
Dnia 17.03 o godz. 16:00 zostaliśmy zadysponowani do pożaru traw na nieużytkach w Niezdarze przy ul. Kępnej. Spaleniu uległo ok. 5ha powierzchni. Dodatkowo w działaniach udział brały OSP Niezdara, OSP Świerklaniec oraz dwa zastępy JRG Tarnowskie Góry.
Powrót do bazy - 17:35.


Wypadek
Dnia 11.02.2015 o godz. 18:30 wyjechaliśmy do Tąpkowic ul.Zwycięstwa w celu usunięcia plamy oleju po kolizji , po przybyciu na miejsce zastaliśmy rozbite trzy samochody dwa dostawcze i jeden osobowy, na miejscu były już dwa zespoły pogotowia ratunkowego oraz policja, osoby poszkodowane opuściły pojazdy o własnych siłach. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia , odłączeniu akumulatorów, kierowanie ruchem oraz neutralizacja płynów eksploatacyjnych z rozbitych pojazdów. Powrót do bazy 20:20 .


Wypadek
Dnia 10.02.2015 o godz. 7:20 zadysponowano nas do Ożarowic ul. Szczotki - wypadek samochodowy. Po przybyciu na miejsce okazało się iż samochód osobowy marki Renault na śliskiej nawierzchni wpadł w poślizg i wylądował w przydrożnym rowie . Kierująca pojazdem o własnych siłach opuściła pojazd bez żadnych obrażeń . Nasze działania polegały na wyciągnięciu samochodu z rowu. Na miejsce przybyły zastęp GBA JRG Tarnowskie Góry , OSP Ożarowice oraz patrol policji.


Pożar samochodu osobowego
Dnia 24.01.2015 o godz. 3:05 dostaliśmy zgłoszenie o palącym się samochodzie w Niezdarze. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że pożarem objęty był cały samochód marki Peugeot. Działania polegały na podaniu 2 prądów środka gaśniczego w natarciu. Na miejsce przybyły 2 zastępy JRG PSP Tarnowskie Góry oraz 2 patrole Policji.
Zdarzenia 2014r.

Pożary:
13 pożarów

Miejscowe zagrożenia:
20 miejscowych zagrożeń
w tym:
- wypadki samochodowe: 8
- zmycie plamy oleju: 1
- pompowanie wody: 1
- usuwanie kokonów: 8
- powalone drzewo: 2


Ćwiczenia kompanii odwodowej: 2
Ćwiczenia na kompleksie leśnym
Rozlewnia paliw - Radzionków


Alarm fałszywy
1 wyjazd
Zdarzenia 2013r.

Pożary:
9 pożarów

Miejscowe zagrożenia:
14 miejscowych zagrożeń
w tym:
- wypadki samochodowe: 3
- zmycie plamy oleju: 1
- pompowanie wody: 6
- usuwanie kokonów: 2
- powalone drzewo: 1
- inne wyjazdy: 1


Ćwiczenia kompanii odwodowej:
Ćwiczenia na kompleksie leśnym 1 raz.

Alarm fałszywy
2 wyjazdy
Zdarzenia 2012r.

Pożary:
20 pożarów
w tym:
- pożar budynku: 2
- pożar traw i lasów: 16
- pożar pojazdu: 1
- pożar składowiska złomu: 1


Miejscowe zagrożenia:
27 miejscowe zagrożenia
w tym:
- usuwanie owadów: 9
- wypadki samochodowe: 4
- zmycie plamy oleju: 7
- powalone drzewo: 1
- zabezpieczenie potrąconej zwierzyny: 1
- pompowanie wody: 4
- zabezpieczenie lądowiska: 1


Inne:
Alarm kompani: 1

Zdarzenia 2011r.

Pożary:
22 pożary
w tym:
- pożar budynku: 1
- pożar traw i lasów: 18
- pożar pojazdu: 2
- pożar składowiska opon: 1


Miejscowe zagrożenia:
21 miejscowych zagrożeń
w tym:
- usuwanie owadów: 6
- wypadki samochodowe: 9
- zmycie plamy oleju: 6


Ćwiczenia kompanii odwodowej:
Alarm kompani
Zdarzenia 2010r.

Pożary:
11 pożarów
w tym:
- pożar budynku: 4
- pożar traw i lasów: 4
- pożar pojazdu: 2
- pożar śmieci: 1


Miejscowe zagrożenia:
64 miejscowe zagrożenia
w tym:
- pompowanie wody: 42
- wypadki samochodowe: 8
- zmycie plamy oleju: 5
- usuwanie nawisów śnieżnych: 4
- wiatrołomy: 5

Zdarzenia 2009r.

Pożary:
9 pożarów
w tym:
- pożar budynku: 1
- pożar traw i lasów: 8


Miejscowe zagrożenia:
31 miejscowe zagrożenia
w tym:
- wypadki samochodowe: 17
- zmycie plamy oleju: 3
- zabezpieczenie lądowiska: 1
- usuwanie kokonów: 4
- inne wyjazdy: 5


Ćwiczenia kompanii odwodowej:
Ćwiczenia na kompleksie leśnym 1 raz.

Alarm fałszywy
1 wyjazdy
Zdarzenia 2008r.

Pożary:
10 pożarów
w tym:
- pożar budynku: 1
- pożar samochodu: 2
- pożar traw i lasów: 7


Miejscowe zagrożenia:
22 miejscowe zagrożenia
w tym:
- wypadki samochodowe: 5
- zmycie plamy oleju: 3
- pompowanie wody: 6
- powalone drzewa: 4
- usuwanie kokonów: 2
- trąba powietrzna: 2


Ćwiczenia kompanii odwodowej:
Ćwiczenia na kompleksie leśnym 1 raz.
Zegar
 
Księga Gości
Księga Gości
 
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

CzArNuLkA018
30.12.2015
Szczęśliwego Nowego Roku 2016 smiley

kaja005
31.12.2014
Szczęśliwego Nowego Roku wszystkim strażakom smiley ... Tyle samo powrotów co i wyjazdów na nowy 2015 rok.

CzArNuLkA018
30.12.2013
Szczęśliwego Nowego Roku 2014

kaja005
25.12.2013
Wesołych Świą oraz szczęśliwego Nowego Roku smiley

kaja005
11.04.2013
Wow smiley Super nowe zdjęcie smiley

Archiwum
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Ankieta
Brak zawartości dla tego panelu
 
Powered by PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005 - DaBronx-Theme by mcmarcdeluxe.com

646786 Unikalnych wizyt


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie